Ceza Hukuku kategorisinde tarafından
Merhabalar, bir sorum olacak sizlere; hakkımda cumhurbaşkanına hakaret davası açıldı cumhurbaşkanının avukatı tarafından. Sadece ellerinde ekran görüntüsü var onun dışında hiçbir şekilde ne canlı yayın ne de youtube kanalı var. Savcının düzenlediği iddianamede; 8 nisan 2021 tarihinde x youtube kanalındaki bir görüntülenmede, ben cumhurbaşkanına hakaret etmişim şeklinde iddianame düzenlenmiş.  İddianame onaylanmış vs, o tarihte ilgili kanal silinmiş youtube tarafından ondan öncesinde yapılan yayın bir süre sonra silinmişti. 2019 yılındaki bir canlı yayın idi. Baktığım zaman o tarihte o kanalda o canlı yayınına ulaşamadım çünkü kanal silinmiş. Ya tarih yanlış ya da delil yetersiz buradan yola çıkarak beraat talep edebilirim. Çok fazla araştırdım ekran görüntüsü tek başına delil olarak değerlendirilemez. Ekran görüntüsü cep telefonundan alınmış. Yatay şekilde youtube canlı yayınının yorumlar kısmı gözükecek şekilde bu halinde yayının adı gözükmüyor.  İlginiz için teşekkür ederim, sağlıcakla kalın.

4 Cevaplar

0 beğenilme 0 beğenilmeme
tarafından
Vatandaş uyaptan dosyanıza girin ve dosyada ne deliller var bakın, İddianameye ekli deliller olmalı.
0 beğenilme 0 beğenilmeme
tarafından
bulamadım ekleri ya da açamadım. xml formatını nasıl açacağım?
0 beğenilme 0 beğenilmeme
tarafından
evrakları buldum, size gmail üzerinden göndersem olur mu yüksek ihtimal hagb alıp, karşı vekalet ücretini ödemem gerekecek beraat edeceğimi düşünmüyorum. Delillere baktım, ekran görüntüleri dışında başka bir şey yok. Canlı yayına ulaştım, canlı sohbet ekranında yorumlarım gözükmüyor çünkü hesabım youtube tarafından askıya alınıp kapatıldı.
0 beğenilme 0 beğenilmeme
tarafından
Merhaba ben de biriyle youtube da küfürleştim, seni dava edeceğim dedi ismim soyismim vardı profilde sizi nasıl buldular isminiz soyisminiz var mıydı fotonuz falan var mıydı yoksa ip adresten mi buldular yardımcı olur musunuz
...