Alacak Hukuku kategorisinde tarafından
Geçtiğimiz yıl bir eğitim danışmanlık şirketine Irlanda'da dil okuluna gitmek için 2.500 euro ödedik. Sponsor bulamadığım için vizeye başvuramadık. Bu durumda bizden kesilmesi gereken tutar 50 euro idi. Ancak danışmanımız Dubai vizesinde sponsor ücreti olmadığını daha kolay gidebileceğimizi söyledi. Dubai'deki okulun kampanyada olduğunu eğer 31 Mart'a kadar kayıt yaptırırsak yatırmış olduğumuz parayı direkt oraya aktaracaklarını söyledi. Dubai'deki okul daha pahalı olmasına rağmen daha kısa süreliydi. Bu okula kayıt olduğumuzda paramızı iade alamayacağımızı söylediler. İki okul arasında ödememiz gereken tutar (o zamanki kur ile) 900 dolardı. Bu tutarı okula gitmeden 1 ay öncesine kadar yatırmaya vaktimiz vardı. Eylül ayında okula gitmeye karar vermiştik bu sebeple temmuz ayı sonundan beri ödeme yapmak için danışmanımıza mesaj atıyoruz. Ancak her seferinde konu bir şekilde onlar tarafından erteleniyordu.

Danışmanımız bugün bizimle önümüzdeki hafta tatile çıkacağı için iletişime geçti. Verdiği bilgide bizim bildiğimizin aksine mart ayında kayıt yaptıramadığımızı (çünkü okul indirim paketini paket bize söylenmeden 10 gün önce sonlandırmış) ancak yeni pakette bize +2 hafta konaklama yardımında bulunacaklarını söylediler. Yeni okul paketi bizim ödediğimizden daha pahalı ve vize ücretleri dahil değil. Irlanda için yatırdığımız okul ücreti söyledikleri gibi Dubai'deki okulun hesabına değil kendi hesaplarına gönderilmiş. Paramız şu an onlarda. Çok yorucu ve pahalı bir süreç olduğu için artık vazgeçip para iadesi istedik ancak 1.000 euro danışmanlık ücreti istediler. Ancak eğer danışmanlığı yapmış olsalardı bu kadar problem yaşamayacaktık. Şu an yeni ücret için bütçemiz yeterli değil ve iade talep ettiğimizde yüklü bir miktar kesinti olacak. Karşılığını almadığımız bir hizmet olduğu için paramızı kesintisiz ya da küçük bir miktar kesinti ile geri istemekteyiz. Bu durumda ne yapmalıyız?  Hiçbir evrak imzalamadık, ancak tüm mesajlaşmalar duruyor. Biz uçak biletini erken alıp kar etmeyi düşünürken aslında okula hiç kayıt yaptırmadığımızı öğrendik.

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
önce tarafından
Yaşadığınız ildeki adliyede bulunan zorunlu arabuluculuk merkezine başvurun. Konu miktar olarak Tüketici Mahkemesi görevi alanında ve bu durumda arabuluculuk şartı var.

İlgili sorular

1 cevap
1 cevap
1 cevap
28, Eylül, 2017 Alacak Hukuku kategorisinde Tolga Girgin tarafından soruldu
0 cevap
21, Haziran, 2019 Ticaret Hukuku kategorisinde Zargana tarafından soruldu
...